Letos jedeme těchto pět lokalit

Termíny, lokality a obecné informace k letošní sérii závodů:

pokaždé bude závod na 5 rychlostních zkoušek pro kategorie 11-12 a 13-14 let, menší závodníci kategorií 6-8 a 9-10 let pojedou o jednu RZ méně.Rychlostní zkoušky nebudou obsahovat prakticky žádné výjezdy. Na většině závodů se jede nahoru lanovkou, přejezdy v minimální míře, zejména pro mladší kategorie.Obtížnost bude sice dětská, ovšem vyžaduje zkušené jezdce obeznámené s enduro pojetím MTB. Výsledky se budou počítat do celkového pořadí, které bude vyhlášeno na posledním závodě. Nejhorší výsledek se do celkového pořadí nebude počítat.

Na všech závodech je vyžadována integrální přilba, rukavice, chrániče kolen a páteře. Bez všech těchto bezpečnostních prvků nelze startovat.

Měření rychlostních zkoušek bude čipovou časomírou.Přihlášky do závodů budou spuštěny online dva měsíce předem, na první závod SKIBI Klínovec příští týden.Startovné je 490 korun při online registraci. Uzavírka přihlášek 14 dní před závodem, maximální kapacita 100 jezdců. Přihlášky po termínu nebo na místě nebudou možné.

V sobotu od rána budou vždy vyznačené starty a cíle jednotlivých RZ, tak aby byl možný trénink za běžného provozu bikeparku. V sobotu odpoledne po vypnutí lanovky čekejte doprovodné akce, pumptrek contest, servisní workshopy od Kastar a Flowcycles, trailbuilding workshop od Local Trail, besedy s trenéry a závodními jezdci, catering od Adventure Menu a podobně.

Současně se spuštěním registrací závodů bude možné si objednat i společné ubytování vždy blízko zázemí závodů a parkoviště pro karavany.Budu rád, když společné ubytování využijete a děti tak budou mít čas trochu užít kolektivu, ve kterém se budou nejspíše pohybovat celý svůj budoucí závodní život.

Pokud by se ještě někdo chtěl podílet na zpestření programu nebo jako mediální partner či sponzor, velmi uvítám každý nápad nebo spolupráci.

Díky, těším se na vás! 

Mara